Sunday, April 30, 2017

PROMOSI MAY 2017 HONDA - HONDA MAY 2017 MEI PROMOTION

Assalamualaikum & Salam Sejahtera Semua.


BERITA BAIK...

BERITA BAIK...

BERITA BAIK...
 

PROMOSI HONDA MAY 2017 KINI DIKEMASKINI. HONDA PROMOTION MEI 2017.



CEPAT EMAIL/FAX/SERAH DOKUMEN,
CEPAT SUBMIT LOAN APPLICATION,
CEPAT DAPAT LOAN APPROVAL DAN...CEPAT...
CEPAT DAPAT KERETA BARU ANDA . PASTI ANDA GEMBIRA :-).



Hubungi saya:
HONDA SALES ADVISOR
Hasnan Hidir
Contact No.: 012-975 1934
Email: hasnanmh@gmail.com
Website: http://honda4sales.blogspot.com 
                http://hasnanhonda.blogspot.com  



DOKUMEN DIPERLUKAN OLEH PIHAK BANK | UNTUK TEMPAHAN CALL SALES ADVISOR | HONDA MALAYSIA HASNAN 012-975 1934. TQ

DOKUMEN DIPERLUKAN


DOKUMEN DIPERLUKAN:
1] Salinan IC
2] Salinan Lesen Memandu P dan ke atas
3] Salinan Penyata Gaji 3 bulan terkini
4] Salinan Penyata Akaun Bank gaji 3 bulan terkini
5] Salinan Penyata KWSP atau EA Form (Penyata Cukai Pendapatan LHDN)
6] Salinan Sijil Pendaftaran Syarikat (Sijil SSM)
7] Salinan Bukti Kewangan Syarikat (Penyata Akaun Bank Syarikat 6 bulan terkini)
8] Salinan Surat Tawaran Pekerjaan (Job Offer Letter)
9] Salinan Surat Pengesahan Jawatan
10]Salinan Sijil Diploma/ Ijazah

Kakitangan Kerajaan: Dokumen 1,2, dan 3.
Kakitangan Swasta: Dokumen 1,2,3, dan 4 atau 5.
Bekerja sendiri/Syarikat: Dokumen 1,2,6 dan 7.
PINJAMAN SKIM GRADUAN Kakitangan Kerajaan atau Swasta:: Dokumen 1, 2, 3 (stakat yang ada), 8, 9 (jika ada) dan 10.

Cara penyerahan dokumen:

1. Hantarkan melalui email ke hasnanmh@gmail.com atau
2. Faks ke nombor yang akan diberikan kemudian atau
3. Poskan ke alamat yang akan diberikan kemudian atau
4. Serahkan terus kepada Sales Advisor.

*Kami akan uruskan pembelian kereta anda di kawasan anda untuk memudahkan urusan. Anda juga dialu-alukan untuk melihat/pandu uji kereta idaman anda dan rundingan mengenai pembelian diberikan percuma.

Sesungguhnya kami berurusan dengan JUJUR & IKHLAS hanya untuk kepuasan pelanggan yg dihormati dan dihargai.

"Deal With US...We Serve You Special"

Saturday, April 1, 2017

Honda Malaysia Promotion. Promotion Diskaun Honda April 2017, April 2017 Discount Promotion

PANAS...HONDA PROMOTION. PROMOSI  HONDA APRIL 2017 TERKINI BARU SAHAJA DIKEMASKINI....DAPATKAN SEGERA, PASTI BERBALOI...!!!
PANAS...HONDA PROMOTION. PROMOSI  HONDA APRIL 2017 TERKINI BARU SAHAJA DIKEMASKINI....DAPATKAN SEGERA, PASTI BERBALOI...!!!
PANAS...HONDA PROMOTION. PROMOSI  HONDA APRIL 2017 TERKINI BARU SAHAJA DIKEMASKINI....DAPATKAN SEGERA, PASTI BERBALOI...!!!



Note: Booking and JPJ registration 1st APRIL 2017 - 30th APRIL 2017 ONLY.
Pass up your complete documents for loan application 2 weeks before the promotion end.

All model above, entitled for the promotion with JPJ registration before 30th APRIL 2017.


SENIOR SALES ADVISOR
Hasnan Hidir
012-975 1934

Facebook: https://www.facebook.com/Honda4sales
hasnanmh@gmail.com
http://honda4sales.blogspot.com

http://hasnanhonda.blogspot.com 

http://honda4sales.wordpress.com 



DOKUMEN DIPERLUKAN OLEH PIHAK BANK | UNTUK TEMPAHAN CALL SALES ADVISOR | HONDA MALAYSIA HASNAN 012-975 1934. TQ 

DOKUMEN DIPERLUKAN:
1] Salinan IC
2] Salinan Lesen Memandu P dan ke atas
3] Salinan Penyata Gaji 3 bulan terkini
4] Salinan Penyata Akaun Bank gaji 3 bulan terkini
5] Salinan Penyata KWSP atau EA Form (Penyata Cukai Pendapatan LHDN)
6] Salinan Sijil Pendaftaran Syarikat (Sijil SSM)
7] Salinan Bukti Kewangan Syarikat (Penyata Akaun Bank Syarikat 6 bulan terkini)
8] Salinan Surat Tawaran Pekerjaan (Job Offer Letter)
9] Salinan Surat Pengesahan Jawatan
10]Salinan Sijil Diploma/ Ijazah

Kakitangan Kerajaan: Dokumen 1,2, dan 3.
Kakitangan Swasta: Dokumen 1,2,3, dan 4 atau 5.
Bekerja sendiri/Syarikat: Dokumen 1,2,6 dan 7.
PINJAMAN SKIM GRADUAN Kakitangan Kerajaan atau Swasta:: Dokumen 1, 2, 3 (stakat yang ada), 8, 9 (jika ada) dan 10.

Cara penyerahan dokumen:

1. Hantarkan melalui email ke hasnanmh@gmail.com atau
2. Faks ke nombor yang akan diberikan kemudian atau
3. Poskan ke alamat yang akan diberikan kemudian atau
4. Serahkan terus kepada Sales Advisor.

*Kami akan uruskan pembelian kereta anda di kawasan anda untuk memudahkan urusan. Anda juga dialu-alukan untuk melihat/pandu uji kereta idaman anda dan rundingan mengenai pembelian diberikan percuma.

Sesungguhnya kami berurusan dengan JUJUR & IKHLAS hanya untuk kepuasan pelanggan yg dihormati dan dihargai.

"Deal With US...We Serve You Special"

Thursday, March 16, 2017

HONDA JAZZ SPECIFICATION & PRICING 2017

PERFORMANCE







COMFORT







STYLING







SAFETY







Pricing

The Jazz is available in Honda JAZZ 1.5L S, Honda JAZZ 1.5L E, Honda JAZZ 1.5L V.
VariantHonda JAZZ 1.5L SHonda JAZZ 1.5L EHonda JAZZ 1.5L V
Selling Price67,164.1273,774.5881,491.10
GST 6%4,029.854,426.474,889.47
Selling Price (Inclusive GST 6%)71,193.9778,201.0586,380.57
Road Tax (1 Year)90.0090.0090.00
Registration Fee150.00150.00150.00
Number Plate (Inclusive GST 6%)53.0053.0053.00
Ownership Endorsement Fee50.0050.0050.00
Retail Price Without Insurance (Inclusive GST 6%)71,536.9778,544.0586,723.57
Insurance (Inclusive GST 6%)2,263.032,455.952,676.43
On the Road Price with Insurance (Inclusive GST 6%)73,800.0081,000.0089,400.00
Sum Insured71,000.0078,000.0086,000.00

NOTES

  1. Prices and specifications are subjected to change without prior notice.
  2. For Company Registration:
    • Registration Fee is RM500.
    • Road Tax is doubled.
    • Insurance Premium covers All Drivers is subject to RM53 (Inclusive GST 6%).
  3. We recommend windscreen insurance coverage.
  4. 5 years warranty with unlimited mileage*
    6 free labour services alternate with paid service until 100,000km mileage*
    10,000km Preventive Maintenance Interval*
    *Terms and Conditions apply.


      



Specifications

Everything you need to know about the specifications and full capacities of our cars.
ModelsHonda JAZZ 1.5L SHonda JAZZ 1.5L EHonda JAZZ 1.5L V
Engine
Engine Type4 Cylinders, 16 Valve, SOHC i-VTEC4 Cylinders, 16 Valve, SOHC i-VTEC4 Cylinders, 16 Valve, SOHC i-VTEC
Fuel Supply SystemElectronic Fuel InjectionElectronic Fuel InjectionElectronic Fuel Injection
Bore & Stroke (mm)73.0 x 89.473.0 x 89.473.0 x 89.4
Displacement (cc)149714971497
Compression Ratio10.310.310.3
Maximum power [PS(kW)@rpm]120(88)/6600120(88)/6600120(88)/6600
Maximum Torque (Nm[kg- m] @ rpm)145(14.8)4600145(14.8)4600145(14.8)4600
Transmission
Transmission TypeContinuous Variable Transmission (CVT)Continuous Variable Transmission (CVT)Continuous Variable Transmission (CVT)
Clutch TypeTorque ConverterTorque ConverterTorque Converter
Braking System
FrontVentilated DiscVentilated DiscVentilated Disc
RearDrumDrumDrum
Steering System
TypeElectric Power Steering (EPS)Electric Power Steering (EPS)Electric Power Steering (EPS)
Dimensions
Overall Length (mm)395539553955
Overall Width (mm)169416941694
Overall Height (mm)152415241524
Wheelbase (mm)253025302530
Thread Front (mm)149214921476
Thread Rear (mm)148114811466
Curb Weight (kg)106710811088
Ground Clearance (mm)135135135
Fuel Tank Capacity (Litre)404040
Seating Capacity555
Tyres
Size175/65R15175/65R15185/55R16
Wheels
Wheel Size15" Steel Wheel with Cover15" Alloy16" Alloy

Major Equipment

Everything you need to know about the major equipment and full capacities of our cars.
ModelsHonda JAZZ 1.5L SHonda JAZZ 1.5L EHonda JAZZ 1.5L V
Exterior
Halogen HeadlightsDot ImageDot ImageDot Image
Front Fog LightsDash ImageDash ImageDot Image
LED TailightsDot ImageDot ImageDot Image
Door Outer HandleBody ColourBody ColourBody Colour
AntennaRR MicroRR MicroRR Micro
Front GrilleBlack (High Glossed) with Chrome PlatingBlack (High Glossed) with Chrome PlatingBlack (HighGlossed) with Chrome Plating
Rear License GarnishChrome PlatingChrome PlatingChrome Plating
Front Intermittent Wiper SystemDot ImageDot ImageDot Image
Rear Wiper SystemDot ImageDot ImageDot Image
Door Mirror with Turning LightsDash ImageDash ImageDot Image
Interior
Multi Information Combination MeterAmber IlluminationBlue and White IlluminationBlue and White Illumination
Upholstery Type and ColourFabric - BlackFabric - BlackFabric - Black
Smart Entry with Push Start ButtonDash ImageDot ImageDot Image
Height Adjustable Driver SeatDot ImageDot ImageDot Image
ULTRA SeatDot ImageDot ImageDot Image
Rear Seat RecliningDot ImageDot ImageDot Image
Air ConditioningManualManualTouch Panel Auto
Tilt & Telescopic Steering WheelDot ImageDot ImageDot Image
Centre Console Storage with ArmrestDash ImageDash ImageDot Image
Leather* Steering Wheel & Gear KnobDash ImageDash ImageDot Image
Steering Wheel Switch Audio ControlDash ImageDot ImageDot Image
One Touch Turn SignalDot ImageDot ImageDot Image
Front and Rear Power WindowDot ImageDot ImageDot Image
Power Adjustable Door MirrorsDot ImageDot ImageDot Image
Power Retractable Door MirrorsDash ImageDash ImageDot Image
Cup Holders997
Map and Trunk LightDot ImageDot ImageDot Image
Front Seat Back PocketsDash ImageDot ImageDot Image
Vanity MirrorDriver OnlyDriver & AssistantDriver & Assistant
Safety & Security
G-Force Control Technology (G-CON) BodyDot ImageDot ImageDot Image
Advanced Compatibility Engineering (ACE) BodyDot ImageDot ImageDot Image
Dual Front SRS AirbagsDot ImageDot ImageDot Image
Side Curtain AirbagsDash ImageDash ImageDot Image
Side AirbagsDash ImageDash ImageDot Image
Anti-lock Braking System (ABS)Dot ImageDot ImageDot Image
Electronic Brake Force Distribution (EBD)Dot ImageDot ImageDot Image
Brake Assist (BA)Dot ImageDot ImageDot Image
Hill Start Assist (HSA)Dash ImageDot ImageDot Image
Vehicle Stability Assist (VSA)Dash ImageDot ImageDot Image
Emergency Stop Signal (ESS)Dash ImageDot ImageDot Image
Front Seat Pretensioner Seatbelt with Double Load LimiterDot ImageDot ImageDot Image
Driver and Assistant Seatbelt ReminderDot ImageDot ImageDot Image
Rear Seatbelt 3-Point ELR (X3)Dot ImageDot ImageDot Image
Rear Seat ISO FixDot ImageDot ImageDot Image
4 Corner Reverse SensorDot ImageDot ImageDot Image
Ultrasonic SensorDot ImageDot ImageDot Image
Security Alarm with ImmobiliserDot ImageDot ImageDot Image
Audio
Audio System with CDSingle DinStandard Audio7" Display Audio
Speakers446
AUX Socket111
USB Socket112
HDMI SocketDash ImageDash Image1
Accessory Socket111
Auto Volume by SpeedDash ImageDash ImageDot Image
Hands-Free Telephone (HFT) Steering Switch ControlDash ImageDash ImageDot Image
Voice Recognition Steering Switch ControlDash ImageDash ImageDot Image

Personalisation

Inspired by Honda's sporting heritage, the Jazz Modulo Aerokit creates a bolder and more aggressive appearance. All of the accessories designed for the Jazz Modulo Aerokit are genuine Honda accessories.

 
Modulo Package
  • Front Under Spoiler
  • Side Under Spoiler
  • Rear Under Spoiler
  • Front Grille
  • Tailgate Spoiler
Package Price
RM
4,174.30*

Modulo Utility Package
  • Foot Light
  • Illuminated Side Step
  • Trunk Organizer
  • Trunk Tray
  • Door Visor
  • Sport Pedal
Package Price
RM
1,625.40*

Accessories Part

Front Under Spoiler
For stylish looks and aerodynamic performance.
RM
805.50*
Side Under Spoiler
Accentuates the stylish design of the Jazz.
RM
1103.40*
Rear Under Spoiler*
A spoiler look with a full-length integrated design.
RM
896.90*
Sport Pedal
Available in sleek silver, these pedals are incorporated with rubber dots for extra traction.
RM
199.90*
Foot Light
Ambience lighting, functioning when door is open.
RM
381.90*
Illuminated Side Step
These metal-finished door sills offer enhanced protection, visiblity & style.
RM
639.10*
Trunk Organizer
Keeps small items separated and organized in your Pilot’s storage compartment.
RM
97.90
Trunk Tray
Perfect fit. Protects boot floor from spillage of dirt and liquid.
RM
193.80
Front Grille
Raise its aesthetic charm with this aggressive-looking front grille.
RM
548.60*
Tailgate Spoiler
Apart from looking uber-cool, the spoiler helps extend the aerodynamics of the Jazz.
RM
1039.60*
Door Visor
Sleek aerodynamic design with minimal wind noise.
RM
293.50
DVD Multimedia Navigation System with Piano Black Panel:
RM
3,411.80
Stolen Vehicle Recovery
The 24-hour security system to protect your Honda.
RM
2,960.00
Honda Authorized
Window Tint Film
Keep cool & Enjoy the Shade
Keep safe & Enjoy The Security

Honda Sales Advisor
Hasnan Hidir
Mobile: 012-975 1934
Home Fax : 03-4024 5193
Email: hasnanmh@gmail.com
Blog: http://hasnanhonda.blogspot.com
         http://honda4sales.blogspot.com